Akademia Piłkarska Obry Kościan

Aktualności:

Wyniki turnieju Cocodrillo Cup 2020 im. Stefana Urbańskiego – rocznik 2006 oraz 2004/2005

W sobotę 11 stycznia 2020 roku w hali Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie odbyły się dwa pierwsze turnieje piłki nożnej z cyklu Coccodrillo Cup im. Stefana Urbańskiego, których organizatorami byli: KP Obra 1912 Kościan, Akademia Piłkarska Obra Kościan przy wsparciu firmy CDRL S.A.

W pierwszym turnieju rywalizowały zespoły rocznika 2006 a klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1. PKS Racot
2. Sparta Oborniki
3. KP Obra Kościan II
4. AP Niechanowo
5. KP Obra Kościan I
6. Patria Buk
7. UKS Śrem
8. Helios Bucz
9. Wielkopolska Komorniki
10. Junatrans Stare Oborzyska Women

Najlepszy Bramkarz : Igor Żeganowski – KP Obra Kościan
Król strzelców: Kamil Rzepka – PKS Racot, Jakub Piotrowski – Sparta Oborniki
Najlepszy zawodnik: Adam Kempa – Patria Buk

W turnieju rocznika 2004 i młodsi padły następujące rozstrzygnięcia:
1. GOS Koźmin Wlkp. I
2. PKS Orły Pniewy
3. PKS Racot
4. MKS Pogoń Góra
5. KP Obra Kościan II
6. KP Obra Kościan I
7. GOS Koźmin Wlkp. II
8. Tarnovia Tarnowo Podgórne
9. Błękitni Owińska

Najlepszy Bramkarz: Arkadiusz Gawlik – Pogoń Góra
Król Strzelców: Michał Dakowski – KP Obra 1912 Kościan
Najlepszy Zawodnik: Sylwester Rybarczyk – Orły Pniewy

Podczas zakończenia turniejów Puchary i upominki zawodnikom drużyn wręczali: Krzysztof Urbański – syn Stefana Urbańskiego, Łukasz i Mateusz Urbańscy – wnukowie Stefana Urbańskiego, Igor Rudawski – prezes KP Obra 1912 Kościan, Michał Dominiczak – vice prezes KP Obra 1912 Kościan, Piotr Domagała – prezes firmy Magik – głównego sponsora KP Obra 1912 Kościan

Waldemar Wojtkowiak – „Były to dwa pierwsze turnieje spośród cyklu który nasza Akademia organizuje we współpracy z firmą Coccodrillo. Cykl nosi imię Stefana Urbańskiego – długoletniego działacza naszego klubu. Chcemy w ten sposób podkreślać długoletnią historię Naszego klubu i ludzi którzy Go tworzyli i tworzą. Cieszymy się że wiele zespołów skorzystało z zaproszenia i wzięło udział w naszych turniejach. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Nas szczególnie cieszą wyróżnienia indywidualne dla Naszych zawodników. Zapraszamy chłopców z Kościana i okolic chętnych do gry w piłkę nożną na treningi do Naszej Akademii”